Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?

Prozradíme vám, za jak dlouho se hemoroid vstřebá a odpovíme vám na několik dalších klíčových otázek ohledně tohoto nepříjemného onemocnění.

Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?

Hemoroidy jsou častým zdravotním problémem, který může být velmi nepříjemný a bolestivý. Přestože existuje mnoho způsobů, jak s hemoroidy bojovat. Tak jednou z otázek, které se v této souvislosti často objevují, je: „Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?“. V tomto článku se zaměříme na různé faktory, které ovlivňují dobu vstřebávání hemoroidů, a také se podíváme na různé způsoby, jakými můžete zmírnit příznaky a urychlit hojení.

Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?

Délka trvání hemoroidů není přesně stanovena. Menší vřídky zpravidla vymizí během několika dní (zhruba do jednoho týdne), ty větší, zejména vnější hemoroidy, mohou způsobovat značné nepohodí výrazně déle.

Kdy je vhodné zajít kvůli hemoroidům k lékaři?

Obecně platí, že pokud hemoroidy přetrvávají déle než dva týdny a jejich stav se nelepší nebo se dokonce horší, je na místě vyhledat lékaře a poradit se s ním. Krom toho, že specialista zvolí vhodnou léčbu, vyloučí také další, mnohem závažnější, onemocnění, jako je například rakovina tlustého střeva.

Za jak dlouho se hemoroid vstřebá sám?

Podobně jako u délky trvání platí, že menší hemoroidy se obvykle vstřebají samy, ty větší a většinou také bolestivější bývá nutné řešit operativně. Jedná se zhruba o 20 % případů.

Co se s hemoroidem stane?

Po několika dnech trápení se nepříjemné pocity dávají na ústup a krevní sraženina uvnitř hemoroidu se začíná vstřebávat. Může se stát, že po ní zůstane tzv. kožní výchlipka. To je svraštělá kůže u análního otvoru, která znesnadňuje jeho hygienu a tím zvyšuje riziko návratu hemoroidů, proto se zpravidla chirurgicky odstraňuje. Další možností přirozeného zániku hemoroidu je jeho prasknutí.

Lze vstřebání hemoroidu urychlit?

Pro urychlení léčby hemoroidů se hodí užívat čípky a masti. Ideálně takové, které kromě stahujících látek obsahují také lokální anestetikum, které mírní nepříjemné průvodní jevy. Dále pomáhají a také coby prevence návratu hemoroidů fungují léky či doplňky stravy na posílení žilních stěn.

Jde zamezit vzniku hemoroidů?

Tvorbě hemoroidů bohužel zcela zamezit nelze. K jejich vzniku totiž přispívají například i genetické dispozice či věk. Je ale možné dodržovat určitá preventivní opatření, která toto riziko významně sníží. Jde hlavně o optimální pitný režim, zdravý vyvážený jídelníček, pravidelný pohyb a také dostatečnou hygienu.

Tento text má pouze informativní charakter, neslouží k podpoře užívání léků, ani doplňků stravy a nenahrazuje poradu s lékařem či lékárníkem. V případě jakýchkoli pochybností o svém zdravotním stavu neváhejte kontaktovat svého lékaře.

Další články

Hemoroidy a sezení

Proč hemoroidy souvisí s dlouhodobým sezením

Hemoroidy souvisí s dlouhodobým sezením, zejména v kanceláři. Vysvětlíme proč a jak jim předcházet.

Mýty o hemoroidech

Mýty o hemoroidech

Hemoroidy mohou postihnout každého alespoň jednou v životě, ale spoustu lidí ohledně nich trápí nedostatečná informovanost. Často se šíří polopravdy a úplné nesmysly. Pojďme se tedy podívat na některé z nejčastějších omylů a dát jim správnou perspektivu.

hemoroidy a sport

Hemoroidy a sport: Jaký vliv mají některé aktivity na jejich vznik a rozvoj?

I když dobrá kondice snižuje riziko hemoroidů, některé sporty je mohou zvýšit. Řekneme vám, které a jak je provozovat bezpečně.

Specializovaná pracoviště

Pro vyhledávání dle Vaší polohy je třeba mít zapnuté polohovací služby. Případně můžete zadat konkrétní město / obec.