Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?

Prozradíme vám, za jak dlouho se hemoroid vstřebá a odpovíme vám na několik dalších klíčových otázek ohledně tohoto nepříjemného onemocnění.

Za jak dlouho se hemoroid vstřebá

Hemoroidy jsou častým zdravotním problémem, který může být velmi nepříjemný a bolestivý. Přestože existuje mnoho způsobů, jak s hemoroidy bojovat. Tak jednou z otázek, které se v této souvislosti často objevují, je: „Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?“. V tomto článku se zaměříme na různé faktory, které ovlivňují dobu trvání hemoroidů, a také se podíváme na různé způsoby, jakými můžete zmírnit příznaky a urychlit hojení.

Za jak dlouho se hemoroid vstřebá?

Délka trvání hemoroidů není přesně stanovena. Menší vřídky zpravidla vymizí během několika dní (zhruba do jednoho týdne), ty větší, zejména vnější hemoroidy, mohou způsobovat značné nepohodí výrazně déle.

Kdy je vhodné zajít kvůli hemoroidům k lékaři?

Obecně platí, že pokud hemoroidy přetrvávají déle než dva týdny a jejich stav se nelepší nebo se dokonce horší, je na místě vyhledat lékaře a poradit se s ním. Krom toho, že specialista zvolí vhodnou léčbu, vyloučí také další, mnohem závažnější, onemocnění, jako je například rakovina tlustého střeva.

Za jak dlouho se hemoroid vstřebá sám?

Podobně jako u délky trvání platí, že menší hemoroidy se obvykle vstřebají samy, ty větší a většinou také bolestivější bývá nutné řešit operativně. Jedná se zhruba o 20 % případů.

Co se s hemoroidem stane?

Po několika dnech trápení se nepříjemné pocity dávají na ústup a krevní sraženina uvnitř hemoroidu se začíná vstřebávat. Může se stát, že po ní zůstane tzv. kožní výchlipka. To je svraštělá kůže u análního otvoru, která znesnadňuje jeho hygienu a tím zvyšuje riziko návratu hemoroidů, proto se zpravidla chirurgicky odstraňuje. Další možností přirozeného zániku hemoroidu je jeho prasknutí.

Lze vstřebání hemoroidu urychlit?

Pro urychlení léčby hemoroidů se hodí užívat čípky a masti. Ideálně takové, které kromě stahujících látek obsahují také lokální anestetikum, které mírní nepříjemné průvodní jevy. Dále pomáhají a také coby prevence návratu hemoroidů fungují léky či doplňky stravy na posílení žilních stěn.

Jde zamezit vzniku hemoroidů?

Tvorbě hemoroidů bohužel zcela zamezit nelze. K jejich vzniku totiž přispívají například i genetické dispozice či věk. Je ale možné dodržovat určitá preventivní opatření, která toto riziko významně sníží. Jde hlavně o optimální pitný režim, zdravý vyvážený jídelníček, pravidelný pohyb a také dostatečnou hygienu.

Tento text má pouze informativní charakter, neslouží k podpoře užívání léků, ani doplňků stravy a nenahrazuje poradu s lékařem či lékárníkem. V případě jakýchkoli pochybností o svém zdravotním stavu neváhejte kontaktovat svého lékaře.

Další články

Vyhřezlé hemoroidy

Vyhřezlé hemoroidy: Příznaky, příčiny a možnosti léčby

Vysvětlíme vám, co jsou to vyhřezlé hemoroidy, prozradíme, proč se objevují a také poradíme, jak se jich co nejúčinněji zbavit.

Hemoroidy po porodu

Jak se vypořádat s hemoroidy po porodu

Pro novopečenou maminku jsou hemoroidy po porodu to poslední, čím by se chtěla zabývat. Přesto, že ve většině případů nejsou vážným zdravotním problémem, jsou velmi nepříjemné a když se objeví, netoužíme po ničem jiném, než se jich rychle zbavit. Poradíme vám, jak na to.

priznaky hemoroidu a jejich reseni

Příznaky hemoroidů a jejich řešení

Hemoroidy sice jednou za čas trápí až polovinu populace, přesto se o nich moc nemluví. Jsou totiž choulostivé a zároveň nejsou životu nebezpečné. I tak nás ale dokáží pěkně potrápit. Poradíme vám, jak příznaky hemoroidů rozpoznat a hlavně jak se jich zbavit.

Specializovaná pracoviště